2022-01-12 10:04:55• hírek • Szatmár.ro

Újabb technikai probléma nehezítette Mani versenyét: ezúttal a motor üzemanyag-szivattyúja állt le

Egyre inkább úgy tűnik, nem a 2022-es Dakar lesz Gyenes Mani legjobb versenye: sajnálatos módon egyre-másra technikai problémák nehezítik a szatmári versenyző idei futamát.

Az első és a harmadik napon adódott technikai gondok után kedden a 9. versenynapon is műszaki probléma lassította Gyenest, ezúttal az motor üzemanyag-szivattyúja mondott csődöt, ami azt eredményezte, hogy miután az első tankból kifogyott az üzemanyag, a gép nem tudta elkezdeni a hátsó tank tartalmát használni.

Szerencsére Mani se tegnap kezdte a motorozást, tudta, mi a teendő: jobb híján, egy cseh szurkolói csoporttól kapott papírpohárral töltötte át a benzint a hátsó tankból az elsőbe, így, ha időveszteséggel is, de folytatni tudta a futamot. Később viszont, hogy spóroljon a benzinnel, a sebességből is kénytelen volt visszavenni, így végül 29 perccel volt lassabb a pályaszakaszt leggyorsabban teljesítő chilei versenytársától, és összetettben a 42. helyen zárta a versenynapot.

A szerdai rajt előtt Mani össetettben 41., a Malle Moto kategóriában pedig továbbra is 5. helyen áll.